Moje nieustanne poszukiwanie Olimpijskiego szlaku
piątek, 01 lipca 2016
W piękną słoneczną sobotę odbyły się mistrzostwa naszego pięknego nadwiślańskiego kraju. To znaczy mistrzostwa zaczęły się już w piątek, ale organizatorzy na sobotę rano zaplanowali sobie chód na 20km, w którym miałem wątpliwą przyjemność wziąć udział. Zdobyłem co prawda srebrny medal, który bardzo szanuję, ale mam niedosyt, bo złoto było na wyciągnięcie ręki. Wszystkim plany na dobre wyniki pokrzyżowała pogoda. Ale po kolei.

10:45, yellon
Link
środa, 22 czerwca 2016
Oto kolejna porcja tekstów, które udało mi się opublikować w ostatnim czasie. Może zaciekawi was jakiś temat.
wtorek, 21 czerwca 2016
Tak jak pisałem ostatnim razem, przed Mistrzostwami Polski w Lekkiej Atletyce (które w tym roku gości Bydgoszcz) wybrałem się na mój trzeci obóz treningowy w tym roku. W marcu byłem na Majorce, w kwietniu w Spale, a teraz pojechałem do Ulanowa, gdzie potrenowałem solidnie razem z Grzegorzem Sudołem. Oto, jak przebiegały moje przygotowania.

23:58, yellon
Link
sobota, 04 czerwca 2016
Po raz kolejny w tym roku spróbowałem wykonać minimum olimpijskie podczas zawodów IAAF Race Walking Challenge, które odbyły się 28 maja w La Corunie w Hiszpanii. I po raz kolejny próba zakończyła się niepowodzeniem. Ale walczę dalej.

Tagi: La Coruna
01:16, yellon
Link
środa, 25 maja 2016
22 maja wystartowałem we francuskiej lidze (Championnats de France Interclubs 2016), gdzie reprezentowałem gospodarzy tej grupy (Limoges Athlé). Francuzi mają te drużynowe zawody w lekkiej atletyce bardzo mądrze zorganizowane. Mają trzy ligi: pierwsza to tzw. Elita, gdzie najlepsze kluby mają swój mityng, a druga i trzecia są podzielona na niewielkie grupy. W każdej z nich występuje osiem zespołów, żeby można było zorganizować sprawnie zawody (większość stadionów ma po 8 torów, a każdy klub w każdej konkurencji wystawia po dwóch zawodników). Rywalizacja jest bardzo zacięta. Przez to, że każdy klub musi mieć startujących w każdej konkurencji, wszystko potrafi się zmienić w okamgnieniu, bo każdy ma słabsze i mocniejsze filary swojego zespołu. Tym bardziej cieszę się, że mogłem w tym wziąć udział, bo emocji było co niemiara.
niedziela, 22 maja 2016
Zapraszam na kolejny odcinek mojego przeglądu biegowego świata, przygotowywanego tym razem z Francji, gdzie przebywam na rozgrywkach ligi francuskiej (zostałem wypożyczony do klubu francuskiego).
niedziela, 15 maja 2016
Zapraszam na kolejny odcinek mojego Przeglądu Biegowego Świata, gdzie dzielę się nowościami związanymi ze sportem, a z bieganiem w szczególności. Dział ten stał się mniej regularny, niż planowałem, będę musiał chyba zmienić jego formę, ale na pewno planuję go kontynuować.
stat4u