Moje nieustanne poszukiwanie Olimpijskiego szlaku
Blog > Komentarze do wpisu

Moje artykuły – listopad 2017

Tradycyjnie co jakiś czas podrzucam info, gdzie znajdziecie moje kolejne artykuły i o czym tam sobie teraz piszę. Byłem w Zakopanem przez ostatnie 2 tygodnie, a niebawem czeka mnie kolejnych kilka spraw, ale staram się nie zaniedbywać pisania i na pewno wkrótce gdzieś moje kolejne teksty się pojawią. A jak tylko znajdę trochę więcej czasu to i na blogu napiszę coś więcej, bo ostatnio zaniedbany stał się. Ale wróćmy do artykułów.

 

 

Na początek pochwalę się tym, że wylądowałem na okładce Magazynu Trenera, dla którego piszę artykuły już od kilku lat. Nie była to moja inicjatywa, ale bardzo mnie ucieszyła i teraz uśmiecham się do Was z okładki najnowszego numeru (nr 53). W środku znajduje się moja relacja z Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce w Londynie i różne niuanse przygotowań i startu lekkoatletów na tego typu zawodach („Sport wyczynowy to bardziej pasja niż interes życia”, str. 8-11) a także propozycje zimowych rozwiązań w treningu biegaczy w artykule „Bieganie zimą ? To nic trudnego” (str. 29-33). Artykuły (za paywallem) znajdują się tutaj, a gazetka do przeczytania np. u mnie. ;)

Magazyn Trenera listopad-grudzień 2017

Magazyn Bieganie jak co miesiąc ma kilkanaście nowych, ciekawych tekstów. 

magazyn Bieganie październik 2017

W październikowym numerze magazynu „Bieganie” znalazł się mój felieton „Na problemy – Bieganie” (str. 12), w  którym opowiadam jak stosowane z umiarem bieganie może uratować Cię od depresji. Numer elektroniczny (archiwalny) można nabyć tutaj.

magazyn Bieganie listopad 2017

W numerze listopad 2017 znalazł się felieton pt. „O pechu biegacza, czyli prawa Murphy’ego w praktyce” (str.12). W humorystyczny sposób przedstawiam tam, jak pech może uprzykrzyć Ci życie. Bo od pecha nie ma ucieczki ;). Dlatego nie licz na cuda. Zdaj się na nie!

W temacie numeru (Czy bieganie jest zdrowe?) na str. 54-56 znajduje się mój wywiad z doktorem Januszem Jurczykiem, alergologiem, specjalistą medycyny sportowej, chorób dzieci i chorób płuc, z którym rozmawiam o zagrożeniach czyhających na biegacza i jego płuca (Biegacza układ oddechowy – zanieczyszczenia powietrza, astma, alergie i mróz"). Dla osób mających czasem problemy z oddychaniem polecam lekturę i ewentualnie konsultację lekarską, bo może warto coś z tym zrobić. 

Magazyn Bieganie w wersji elektronicznej można znaleźć tutaj.

Trec Magazine 14

Natomiast w Trec Magazine, opublikowanym 14 listopada znalazł się mój artykuł na temat rozsądnego odchudzania („Przemyślane odchudzanie”, str.47-49). Daję w nim kilka wskazówek dotyczących rozsądnego zrzucania wagi oraz poruszam sprawy, na które warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy zrobić to mądrze. Całość znajdziecie tutaj. 


Mój artykuł w Trec Magazine na temat racjonalnego odchudzania (całość tutaj, str.47-49)


Jako ciekawostkę mogę tez podać, że mój artykuł o Dmitriju Kłokowie z poprzedniego numeru Trec Magazine został przetłumaczony na język rosyjski i znalazł się w rosyjskiej edycji tego magazynu (link tutaj). 

Na koniec jeszcze moje dwa artykuły z czasopisma "Wychowanie fizyczne z edukacją zdrowotną", nr 16 (XI-XII 2017), przeznaczony głównie dla nauczycieli wf, gdzie znalazły się dwa moje artykuły. Pierwszy z nich to „Gry i zabawy z elementami lekkiej atletyki" (str.20-22), a drugi to „Jak zapobiegać kontuzjom i co robić, gdy do nich dojdzie?" (str. 23-24). Więcej o tym magazynie przeczytacie tutaj. 

A oto lista poprzednich podsumowań: ­

- Moje artykuły – wrzesień 2017, 

- Moje artykuły – grudzień 2016,

- Moje artykuły – październik 2016,

- Moje artykuły - czerwiec 2016,

- Moje artykuły – maj 2016,

- Moje artykuły - styczeń 2016,

- Moje artykuły - grudzień 2015,

- Moje artykuły - listopad 2015,

Moje artykuły - wrzesień 2015,

Moje artykuły - lipiec 2015,

- Moje artykuły - maj 2015,

Moje artykuły - luty 2015.

poniedziałek, 27 listopada 2017, yellon

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
stat4u
zBLOGowani.pl